Результати моніторингу якості освіти  дітей старшого дошкільного віку групи

« Веселі чоловічки» ЗДО №43 « Колокольчик» травень 2020 року

Діагностика дітей старшого дошкільного віку проходила в три етапи:

• Стартова ( вересень)
  • Проміжна (січень)
  • Кінцева (  травень)

У моніторингу приймали участь 32 дитини  6 року життя.

Завдання для проведення педагогічного моніторингу дітей за програмою «Українське дошкілля»

•  Знає правила поведінки в суспільних місцях, в спілкуванні з дорослими і однолітками, в природі ( при розгляданні малюнків)
  • Дає моральну оцінку своїм і чужим вчинкам.
  • Розуміє і вживає в своїй мові слова, що означають емоційний стан, етичні якості, естетичні характеристики.
  • Розуміє скриті мотиви вчинків  героїв літературних творів, емоційно  відкликається.
  • Має перевагу в грі виборів видів праці і творчості.
  • Проявляє інтерес до сумісних ігор з однолітками, в тому числі ігор з правилами, сюжетно рольові ігри, пропонує варіанти розвитку сюжету, витримує прийняту роль.

Завдання для проведення педагогічного моніторингу дітей за програмою « Українське дошкілля:

• Знає про значення сонця, повітря, води для людини.
  • Орієнтується в просторі ( на собі, на інших, від предмета, на площі).
  • Викладає ряд предметів за довжиною, шириною, висотою, порівнює на око, перевіряє прикладанням та накладанням.
  • Орієнтується в часі ( вчора-сьогодні-завтра, спочатку-потім).
  • Називає пори року, частини доби, дні тижня.
  • Називає види транспорту, інструменти, побутову техніку. Визначає матеріал (папір, метал, пластмаса)
  • Правильно користується порядковими кількісними числівниками до 10;урівнює дві групи предметів(+1 та -1); вміє рахувати у прямому і зворотньому напрямках
  • Розрізнює коло, квадрат, трикутник, прямокутник, овал. Співвідносе об’ємні і пласкі фігури.
  • Будувати конструкції з блоків за схемою та за власним бажанням

Завдання для проведення педагогічного моніторингу дітей за програмою «Українське дошкілля:

• Підтримує бесіду, висловлює свою точку зору, згоду\незгоду, використовує всі частини мови ( іменник, дієслово, числівник, прикметник тощо)
  • Підбирає до іменників прикметники, уміє підбирати синоніми,антоніми.
  • Має перевагу у літературних творах називає деяких письменників  може виразно  і послідовно розказати невелику казку, може вивчити невеликий вірш.
  • Драматизує невеликі  казки, читає по ролям вірш. Складає за зразком оповідання по сюжетній картині.
  • Визначає місце звука в слові порівнює слова по довженні, знаходить слова з заданим звуком.
  • Знає своє ім’я і прізвище, адресу проживання, імена і прізвища батьків, їх професії.
  • Знає столицю України, може назвати де-які пам’ятки рідного міста.